Wasze doświadczenia i pytania związane z quadami Polaris
Wyślij odpowiedź

Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Czw 05 Maj, 2016

W majowy weekend wybraliśmy się z Legnicy nad Bałtyk. 520 km, średnia z samej jazdy 52 km/h, ale z przystankami zajęło nam to 14 godzi. Dojechać do Bałtyku , nad plażę bezcenne :)

Polaris Scrambler 1000 XP jest fantastyczny. Piekielnie szybki, piekielnie wygodny. Wielki skok zawieszenia i amortyzatory fox pozwalają nim robić cuda w terenie, jest przyklejony do drogi i bardzo komfortowy.

Parę fotek :

4ta rano wyjazd :
Image

zaczyna świtać a my na wieży koło Chocianowa
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-2SNXWBzsMUM/VyhEiWb_JOI/AAAAAAAAfuQ/T-PZ4ixKeTcjwevl2DlC-mrxLGgIO9IZgCCo/s800/upload_-1[img]

opuszczony most kolejowy w Stanach
Image

przeprawa promowa przez Odrę :
Image
Image
Image

u Jezusa w Świebodzinie
Image
Image

Szybka wizyta w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym MRU :
Image

po drodze mieliśmy 5 razy tankowanie
Image

i to co scrambler lubi najbardziej Poligon Drawski :) Dopiero tam pokazał pazur i moc jaka w nim drzemie. Mocy jest tak dużo , że podrywa go z miejsca na koło, banan na twarzy nie chce zejść. W każdym zakresie obrotów i prędkości gna do przodu, wyrywa się i nie ma dość. Fantastyczne odczucia.

Image

Image

Image

Ma wielki prześwit, największy w klasie, do tego koła wychodzą do przodu poza przedni zderzak dzięki temu ma doskonałe właściwości terenowe.

Image

i w końcu, po 14 godzinach jazdy Polaris Scrambler 1000 dotarł do ceklu, fantastyczne uczucie

Image

na podsumowanie dodam tylko to, że z każdym kilometrem chciało się jeszcze i jeszcze. Im dłuższa trasa tym bardziej docenia się niebywały komfort Polarisa.

Image

Re: Polaris Scrambler 1000 test na Forum

Pią 06 Maj, 2016

http://www.pingwin.com.pl/quady/p,31,baja_baltyk_z_polarisem.html

tutaj więcej opisu z naszej strony :)

Sob 07 Maj, 2016

Pingwin, jesli rozumiem , to przegoniles nowke maszynke.

Pon 09 Maj, 2016

dokłądnie tak :)

w weekend był MAŁY test w Karkonoszach, młody mówi , że jak jedzie polaris to jakby grzmiało na niebie .
Najlepsza była koleżanka : brzydki taki, kwadratowy nie jak inne quady, jakiś inny taki, bleee
Po godzinie : w sumie to ci powiem, że nie jest tak źle
po dwóch godzinach : no dobra ładny jest, jest taki inny niż inne quady, taki fajny kwadraciak :)

obecnie na quadzie testowało już 8 osób

8 wielkich bananów, ochów i achów :)

"inny wymiar" padało najczęściej

Image

Image

Image

Image

Image

Wto 17 Maj, 2016

trzy wyjazdy i mam 900 km przebiegu :)

na razie gęba się wciąż cieszy :)

wciąż mnie zaskakuje komfortem i szybkością

są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)

dzwignia od biegów chodzi lżej nie wiem czy się rozchodziła czy od jej regulacji.

po testach , które przeprowadzili moim koledzy , zawitał u nas kolejny scrambler :)

Image

Image

Wto 17 Maj, 2016

po drodze zrobiłem dwa patenty.
Regulacja kolumny kierowniczej co by luz przód-tył skasować. Prosta czynność a luzu już nie czujemy. Na wszelki wypadek w każdym już w nowym będziemy to robić.
Druga regulacja to dzwignia od biegów co by ją ustawić w odpowiedniej pozycji, fabrycznie jakoś tak do kitu.

Image

Image

Wto 17 Maj, 2016

A jak Scrambler radzi sobie na Arbuzach?
Nie brak mu przez to trakcji?

Wto 17 Maj, 2016

Pingwin Legnica napisał(a):są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)

Co masz na myśli? Jest gorzej wyważony od Renegade w kontekście łatwiejszego odrywania przodu na podjazdach?

Śro 18 Maj, 2016

DKfan napisał(a):
Pingwin Legnica napisał(a):są też minusy : nie mogę przełamać się co do bardzo stromych podjazdów (z opini innych użytkownikó wiem, że musi to przyjść z czasem)

Co masz na myśli? Jest gorzej wyważony od Renegade w kontekście łatwiejszego odrywania przodu na podjazdach?

nie.... raczej zbyt duża moc na technicznych podjazdach, trzeba być ostrożnym z gazem, szczególnie tam gdzie stertujesz od zera i pod ostrą górkę musisz się rozpędzać
poza tym mocna praca zawieszenia , bardzo duży jego skok powoduje, że masz wrażenie, że się wywróci do tyłu, widzowie z boku twierdzą, że nic się nie działo tylko ja panikuje. Trzeba się chyba przełamać.

Śro 18 Maj, 2016

oolsztyniak napisał(a):A jak Scrambler radzi sobie na Arbuzach?
Nie brak mu przez to trakcji?

poza oryginałęm, który sobie odłożyłem na rajdy i zimę (lekka jodełka, swoją drogą też wyrób CST) to CST Abuzz jest jedyną alternatywą na rynku. Moim zdaniem świetnie się do niego nadaje. Jest jeszcze bighorn, którego nie jestem zwolennikiem do szybkiej jazdy.
Czy brakuje trakcji ? hmmm niem wiem co masz na myśli, mam wrażenie, że wszystko poza dużą jodłą jak zilla tu się nada. Błota nim nie robię a szutry i leśne dukty.

Trzeba jednak wyważyć opony bo przy ich biciu wspomaganie przenosi na kierownicę.

Śro 18 Maj, 2016

a propos canama

800 setkę objeźdza
1000 (stary) ma gorsze odejście ale w górnym zakresie szły równo

ale...

większość , tak myślę, że 90 % zależy od kierowcy i nie można generalizować, że ten to taki a tamten to kupa...

zawieszeniowo (skok zawiasu i komfort) na pewno bije canama myślę rajd CC , za to canam myślę, bije polarka na jakimś ultra szybkim torze crosowym

polaris jednak postawil na komfort i im dalej tym lepiej, im większa dziura tym fajniej, canam jest taki bardziej narwany, puszczasz gaz hamuje, i zawias w canamie jest jakby bardziej "gokardowy" . Absolutnie go nie krytykuje bo to doskonały sprzęt.

Nie 22 Maj, 2016

Pierwsze bloto. Mija tez pierwszy tysiac km i pierwsze 25 h .

Quad juz po duzym serwisie.
Uwag brak.

Wto 24 Maj, 2016

prosty paten żeby smarfować regularnie kalamitkę na wale :

Image

Image

Wto 31 Maj, 2016

Wczoraj trochę roboty przy sprzęcie klienta.

Fabryczne ledy, wszytsko super pasuje, jak ulał :

Image

Image

Image

Wto 31 Maj, 2016

Potem fabryczny filtr powietrza został zastąpiony zamiennikiem, wielokrotnego użycia

Image
Wyślij odpowiedź